Léčebné konopí

Účinky konopných bylinek jsou velmi dobře známé po celém světě a největších pozitivních ohlasů se bezpochyby dočkaly hlavně konopné masti a oleje, které jsou navíc v současné době naprosto nezbytnou součástí některých kosmetických krémů, olejů, šamponů a dalších kosmetických výrobků, které jsou na trhu naprosto běžně k dostání.

Konopné masti jsou velmi často vyráběny v domácích podmínkách, protože jejich zhotovení rozhodně není nijak finančně náročné a výroba jako taková dokonce ani nezabere příliš vašeho volného času.

Nutno však v první řadě zmínit, že masti a různé tinktury jsou vyráběny z technického konopí, které obsahuje dostatečné množství aktivních látek a minimální množství látek omamných. Použití mastí nebo tinktur tak nemá žádný vliv na psychickou stránku člověka a z tohoto důvodu jsou konopné masti a tinktury vhodné dokonce i pro větší děti.

Mastičky vyrobené z technického konopí a dalších přírodních bylinek lze použít pro léčbu mnohých kožních nemocí, se kterými si například antibiotické masti nevědí rady – je obecně známo, že konopné masti mají na některé kožní choroby daleko lepší účinek než je tomu právě u mastí nebo olejů na bázi antibiotik. Výjimkou nejsou atopické ekzémy, proleženiny a opruzeniny, jizvy, opary nebo puchýře, lehké popáleniny nebo popraskanou pokožku. Velmi dobré účinky masti z technického konopí prokazují i v případě bolestivých tělesných partií, ať už je bolest způsobena otlakem nebo nějakým zraněním.

Nutno zmínit, že konopné masti se nepoužívají na otevřené rány, ale pouze na ucelenou pokožku. Velmi dobré účinky prokazují i v souvislosti s léčbou revmatoidní artritidy nebo při zánětech šlach a kloubů.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Výrobky z léčebného konopí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.