Mast z konopí

Příprava konopné mastičky v domácích podmínkách je víc než jednoduchá. Základní mastička je vyráběna z technického konopí a vazelíny nebo nesoleného vepřového sádla, případně s přidáním dalších bylinek přírodního charakteru. V současné době lze na internetu narazit na celou řadu různých receptů, které se věnují výhradně přípravě základní konopné masti. Mezi nimi se najdou recepty dokonce i na konopné tinktury, oleje nebo výtažky z technického konopí, které se vám rovněž mohou hodit při léčbě některých onemocnění. Účinky domácích konopných mastí a olejů jsou známy už po mnoho let a to zejména pokud jde o léčbu některých kožních onemocnění.

Obecné účinky konopných mastiček:

V první řadě nutno zmínit, že hlavními účinky jsou protizánětlivé a hojivé, následně lze zmínit i účinky analgetické nebo uvolňující.

Vzhledem k tomu, že konopné mastičky jsou vyráběny z konopí technického, nemají na člověka vliv pokud jde o změnu psychického stavu a aktuálního rozpoložení. Aktivní složka konopí je v technickém konopí zastoupena jen v minimální míře, což je ale dostatečná míra pro účinky analgetické a antibiotické. Mastičky vyrobené z technického konopí pomáhají nejen proti bolesti, uvolňují svalové napětí a zamezují křečím, ale podporují i hojení ran nebo různých kožních onemocnění, jako je například atopický ekzém a obdobné kožní choroby.

Konopné mastičky lze v domácích podmínkách vyrábět jak na bázi mastného základu – vazelína nebo nesolené vepřové sádlo, případně i na bázi lihu. Je-li základem líh, následně lze vyrobit jak účinnou konopnou mastičku nebo lze odvar ponechat jako tinkturu vyrobenou z technického konopí, která je vhodná dokonce i pro vnitřní užití. Ať už jde o mastičky nebo tinktury, v každém případě lze do přípravku přidávat i další přírodní bylinky, od máty až po jitrocel nebo meduňku, včelí vosk, konopný olej nebo esenciální oleje či vitamíny.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Volně prodejné konopné masti a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.