Recept na konopný šampon

Konopný šampon je oblíbený kosmetický produkt hlavně pokud jde o vynikající účinky, které má nejen pokud jde o vlasy, ale i vlasovou pokožku. Zamezuje nejen vypadávání vlasů, ale hlavně minimalizuje a úplně zabraňuje tvorbě lupů. Lupy a vypadávání vlasů nejsou nejčastějšími obtíži, které trápí velkou část populace. Ačkoli jsou konopné šampony k dostání jak v lékárnách, tak i prodejnách specializujících se na prodej přírodní kosmetiky, lze si jej vyrobit dokonce i doma. Máte obavy, že je výroba domácího konopného šamponu až příliš složitá? Toho se rozhodně bát nemusíte, protože budete-li postupovat podle návodu, rozhodně nemůžete nic pokazit. Tak se do toho jdeme pustit!

Na výrobu konopného šamponu budete potřebovat:

  • 1 plnou hrst konopných listů a květů – z technického konopí 
  • 250 ml čisté vody 
  • 1 čajová lžíce oleje – olivového nebo konopného 
  • 60 ml tekutého glycerinového mýdla 
  • 1 čajová lžíce alkoholu – vodka nebo slivovice 
  • 10 kapek esenciálního oleje 

Do hrnce si dejte vodu společně s technickým konopím a nechejte povařit minimálně 15 minut. Následně přidejte lžíci oleje, ještě 5 minut vařte a následně přeceďte – listy i květy technického konopí by měly být nadrcené.  Do tohoto vzniklého nálevu z konopí následně přidejte veškeré další ingredience včetně glycerinového mýdla, vše dostatečně promíchejte a dejte do chladničky. Vše je hotovo. Pokud budete šampon z technického konopí uchovávat v chladničce, vydrží vám i několik týdnů, aniž by se kazil nebo ztrácel na svém účinku.

Pokud máte chuť, můžete do konopného šamponu přidat i jiné přírodní produkty, například některé bylinky, včelí vosk, med nebo dokonce jablečnou šťávu, která vlasy i vlasovou pokožku dokonale hydratuje. Výjimkou však není ani výtažek z aloe vera, ale nezapomínejte, že od každé přidané ingredience se vždy přidává jen maximálně jedna polévková lžíce.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Recepty z konopí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.