Konopný olej

Konopný olej zajisté velmi dobře znáte z lékáren nebo různých prodejen specializujících se na prodej přírodních produktů. Jeho výroba je velmi složitá a v domácím prostředí prakticky nemožná, tak jako lze zakoupený konopný olej obohatit o některé účinné látky, které oleji dodají nejen na výraznějších účincích, ale i například na pronikavé vůni. S konopným olejem, který je snadno k dostání, lze pracovat poměrně snadno a existuje široká škála možností, jak s ním nadále pracovat a jak jej spotřebovávat.

Výroba konopného oleje probíhá lisováním konopných semen za studena. Následně se konopný olej používá hlavně v kosmetickém průmyslu jako nezbytná surovina, které je součástí mnoha krémů a mastí, které mají dobré účinky nejen na pleť a pokožku, ale i například na vlasy.

Konopná semínka, dokud z nich není vyroben samotný olej, si najdou zastoupení i při výrobě některých potravin, které naprosto běžně konzumujeme – sýry a pomazánky, pečivo nebo mouka a mnoho jiných potravinových produktů. Jak již ale bylo řečeno, konopný olej je možné obohatit podle vlastní potřeby i fantazie – lze do něj přidat palice a listy technického konopí, med, včelí vosk nebo různé bylinky. 

Proces je takový, že olej se společně s vodou a vybranými bylinami nebo přírodními produkty smíchá, vaří několik minut a následně nechá vystydnout. Ještě jednou se vše společně povaří a prolisuje a přelije přes jemnou látku. Směs, která vám vznikne, vytvoří po vychladnutí na povrchu silnější vrstvu tuku, která je určena k dalšími zpracování. Právě v této silné vrstvě tuku jsou obsaženy veškeré účinné látky, které je možné následně aplikovat.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Recepty z konopí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.