Recept na konopné máslo

Z technického konopí lze vytvořit různé domácí výrobky a nelze v tomto případě mluvit jen o kosmetice. Dokonce i konopné máslo se dočkalo poměrně velkého ohlasu a to nejen díky své chuti. V souvislosti s konopným máslem se téměř vždy mluví o indickém másle GHÍ, které se u nás stalo populárním a mnohdy hlavně nedostupným.

Ačkoli je v některých specializovaných prodejnách, zpravidla jen ve větších městech, dostupné, lze si jej poměrně snadno vytvořit dokonce i doma. Stát vás to bude nejen minimum času, ale hlavně minimum peněz.

Ingredience na výrobu konopného másla: 

  • 250g obyčejného másla 
  • 2 plné hrsti konopných listů 

Kromě konopných listů lze pochopitelně přidávat i paličky technického konopí, je ale nutné se zamyslet na množstvím – nejlépe si jej předem propočítat, nebo nahradit jednu hrst listů konopí menší hrstí paliček.

A teď už k samotnému receptu, díky kterému se vám dostane vynikajícího, i když trošku netradičního, másla. Na začátku dejte vařit vodu, do které vhoďte máslo. Poté, co se máslo ve vodě zcela rozpustí, přidejte nakrájené konopí – nasekané na velmi drobné kousky. Při vaření vám bude vznikat pěna, kterou je nutné postupně odstraňovat. Směs vody, másla a technického konopí je třeba vařit minimálně hodinu, aby se řádně rozpustily veškeré látky a to dokonce i ty, které jsou chuťově nežádoucí. Čím déle budete směs vařit, tím uděláte lépe.

Na závěr je třeba učinit jediné. Směs je třeba přefiltrovat přes jemné plátno – mnohdy bohatě postačí i kávový filtr. Veškeré zbytky zachycené na plátně pak vyhoďte a hotové máslo nechejte v ledničce zatuhnout.

Komentáře jsou uzavřeny.