Domácí mast z konopí

Výroba domácích mastí z technického konopí není nic složitého. Ačkoli některé postupy vypadají na první pohled složitě, jsou mnohdy jen časově náročné.

Ať už vyrábíte jakoukoli mast z konopí – například s přidáním různých bylinek, olejů nebo dokonce vitamínů, základem je vždy tato konopná mast, které se zkrátka a dobře nevyhnete.

Postupy na masťové základy se mnohdy liší, některé jsou více časově náročné, některé naopak méně. Postup jako takový je ale vždy více méně stejný, liší se pouze dobou louhování nebo počtem zahřátí jednotlivých ingrediencí.

Na výrobu domácí masti z technického konopí budete potřebovat: 

  • žlutá lékařská vazelína 
  • listy technického konopí 
  • konopné květy

V začátku je nutné, aby byly všechny květy a listy technického konopí rozmělněny – možno použít dokonce i elektrický mixér. Rozmělnění je poměrně důležité a to hlavně z toho důvodu, aby došlo k úspěšnému macerování ve chvíli, kdy je konopí ponořeno do vazelíny. Poté, co jste si připravili veškeré květy a listy, můžete postupně začít rozpouštět vazelínu, kterou ale nesmíte dostat do varu. Pouze ji zahřejte, aby se dala snadno roztírat.

Do vazelíny přisypejte veškeré listy a květy, přičemž poměr je následující: na 1 litr vazelíny je třeba použít 20g květů a 50g sušených listů. Poté, co vhodíte do vazelíny květy a listy, je vhodné zahřívat na zhruba 60°C po dobu půl hodiny – tento proces se po vychladnutí opakuje ještě třikrát. Nakonec je už jen nutné z vazelíny odstranit veškeré pevné části květů a listů, nalít do kelímků a nechat odstát v suchu a tmě minimálně jeden týden.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Domácí konopné masti a oleje a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.