Měsíční archív: Prosinec 2014

Technické konopí

Konopí se řadí do samostatného druhu jednoletých bylin, který zahrnuje hned několik poddruhů – konopí seté, konopí indické a nakonec konopí rumištní, které není veřejnosti zase tak známé a to hlavně z toho důvodu, že se téměř nepoužívá – maximálně pro energetické účely, jde tedy hlavně o rostlinu plevelnou.

Technické konopí patří do poddruhu konopí seté a ve velkém se pěstuje hlavně pro účely textilního, ale i již zmíněného energetického průmyslu. Kromě svých účinků, které jsou známy hlavně v souvislosti se zdravotní léčbou, má technické konopí i řadu dalších velmi kladných vlastností. Jednou z nich je vysoká odolnost a hlavně pevnost, čímž se technické konopí řadí mezi jedno z nejpevnějších a nejspolehlivějších vláken přírodního původu.

Nutno zmínit, že pěstování technického konopí je v České republice legální, protože zastoupení látky THC je v rostlině naprosto minimální – do 0,3%.

Ačkoli obsahuje cannabidiol, což je účinná látka, nejde o látku omamnou. Technické konopí se tak řadí mezi významné rostliny, které jsou nejen používány v mnoha oblastech včetně kosmetického průmyslu, navíc je i vhodné do kuchyně nebo pro další, libovolné zpracování – vždy se musí jednat o technické konopí.

Ze semen technického konopí je získáván olej, ale i již zmíněné potravinářské kuchyňské doplňky. Pokud bychom měli mluvit i marihuaně, která u nás legální není, ta je získávána výhradně z konopí indického. Konopí indické se pěstuje pro svůj pryskyřičný sekret, jež se získává hlavně ze žlázných listů a z něj následně vzniká marihuana. U technického konopí je tomu zcela jinak, protože minimální podíl THC látky neumožňuje juakékoli jiné zpracování pro účely, pro které je marihuana známá především.

Vložil Zpracování technického konopí | Tagged , , , | Zanechat komentář

Léčba kloubů konopím

Jedním z nejčastějších zdravotních potíží je právě bolest svalů a kloubů. Existuje nespočet možností, jak začít s léčbou, jak oddálit a minimalizovat bolest, však ne všechny současně používané metody jsou úspěšné na 100%. S bolestí kloubů se ale nepotýkají jen osoby v pokročilém věku, stále častěji bolestmi trpí i osoby nižšího věku a příčiny mohou být různé. Látky obsažené v konopí, cannabinoidy, jsou účinnou a nejčastěji používanou metodou, jak minimalizovat bolest v oblasti kloubů a svalů, protože působí proti bolesti a hlavně spolehlivě uvolňují svalové napětí.

Chcete-li zmírnit potíže vzniklé z bolesti kloubů a svalů, spolehněte se právě na konopné masti, které lze vyrobit jak doma, tak zakoupit například v lékárnách nebo jiných specializovaných prodejnách. V současné době je na trhu k dostání celá řada konopných mastí v různých cenových relacích a s obdobnými účinky.

Nejvíce používané produkty na léčbu bolesti kloubů a svalů: 

 • konopné masti 
 • konopné oleje 
 • konopné tinktury 
 • konopné výtažky
 • Pegasovy kapky 
 • Fénixovy slzy 

Nutno zmínit, že některé konopné produkty, například Fénixovy slzy nebo Pegasovy kapky, nejsou na trhu běžně k dostání a je možná jen domácí výroba. Tyto produkty se vyrábí z technického konopí, stejně jako masti, oleje nebo výtažky, ale obsahují daleko větší množství účinných látek, čímž lze při pravidelném používání dosáhnout i výrazně lepšího efektu.

Výrobky z konopí se uplatňují v řadě oblastí - při léčbě revmatu, neurologických a nervosvalových nemocech, při zvýšené aktivitě imunitního systému, chronických onemocněních nebo například při bolestech a potížích, které jsou doprovázeny společně s léčbou rakoviny.

 

Vložil Léčba konopím | Tagged , , , , | Zanechat komentář

Cannadent z konopí

Cannadent je nejznámější produktová řada značky Cannaderm, která už několik let přináší na trh ty nejlepší kosmetické a léčebné produkty vyrobené z konopí. Konkrétně je produktová řada Cannadent určena pro léčbu oparů, aftů nebo citlivých dásní. V neposlední řadě obsahuje i produkty, které jsou zaměřeny na pleť, citlivou a problematickou pokožku. Zvlášť populárním se stalo Cannadent regenerační sérum, které je primárně určeno pro léčbu sliznice úst a ošetřování rtů.

Cannadent regenerační sérum

Regenerační sérum je naprosto ideálním řešením pro všechny, kdo trpí akutními záněty v oblasti rtů a ústní sliznice. Kromě aftů a oparů je vynikajícím řešením v souvislosti s léčbou paradontózy nebo při otlacích, které vznikají z nošení rovnátek či protéz. Nejenže zmírňuje bolest a velmi efektivně hojí rány, ale navíc zmírňuje citlivost konkrétního postiženého místa, urychluje regeneraci a dopomáhá k rychlejší léčbě a dezinfikuje. Regenerační sérum Cannadent se doporučuje užívat hlavně po stomatologických zákrocích nebo při běžných potížích se záněty dásní či prořezáváním zubů. Sérum je dostupné v několika baleních, zpravidla od 1,2ml do 5ml.

V produktové řadě Cannadent najdete nejen regenerační sérum, ale dokonce i balzám na rty. Společnost Cannaderm poskytuje i jiné produktové řady, které jsou primárně určeny například pro léčbu atopických ekzémů a dalších potíží, které je projevují na pleti a pokožce. Nechybí ani produkty určené speciálně pro děti, které jsou jednak velmi šetrné k dětské pokožce, která je velmi citlivá, navíc ji dokáží velice účinně hojit.

Vložil Léčba konopím | Tagged , , | Zanechat komentář

Konopná mast pro léčebné účely

Konopné masti pro léčebné účelyléčbu akné a různých ekzémů na těle, nemusíte kupovat jen ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách.

Lze si ji totiž vyrobit dokonce i doma, výsledek bude naprosto stejný jako u mastí zakoupených a pokud jde o peníze, náklady na výrobu léčebných konopných mastí jsou naprosto zanedbatelné.

Na výrobu konopné masti je třeba použít tři základní suroviny, ve kterých se následně konopí rozpustí. Jedná se bambucké máslo nerafinované, bio konopný olej – je možné zakoupit nebo si jej vyrobit doma a nakonec vitamín E.

 

Ingredience na výrobu léčebné konopné masti: 

 • 35g nerafinovaného bambuckého másla 
 • 65g bio konopného oleje 
 • 8 kapek vitamínu E

Tento recept na léčebnou konopnou mast podléhá šlehání zhotoveného výrobku, takže je nutné brát v potaz, že výsledný produkt zvětší svůj objem. To je třeba si uvědomit hlavně při výběru konkrétních kelímků, do kterých budete nakonec mast dávat. Vezměte si vysoký hrnec do zhruba 5 cm výšky jej naplňte vodou, kterou dáte vařit. Do nerezové nebo skleněné misky si dejte bambucké máslo, vložte jej do vody a nechejte změknout – dejte si pozor, máslo se nesmí vařit. Změklé by mělo být natolik, aby se dalo snadno roztírat a vyšlehejte jej tyčovým mixérem (cca 5 minut postačí) tak, aby máslo zchladlo na teplotu okolo 50°C.

Poté opět začněte šlehat, postupně přidávejte i konopný olej a vitamín E a šlehejte tak dlouho, dokud se vám nevytvoří hladká pěna. Vzniklou pěnu následně dejte do kelímků, vyčkejte dokud zcela nevychladne a následně zavíčkujte.

Vložil Jak vyrobit mast z konopí | Tagged , , , | Zanechat komentář

Základní konopná mast

Výroba základní konopné masti je velmi jednoduchá a rozhodně ji hravě zvládnou i ti, kdo s technickým konopím nikdy nepracovali. Kromě konopí je pochopitelně možné použít i různé přírodní bylinky, které mají velmi dobré účinky na lidský organismus, některé choroby nebo dokonce čerstvá poranění – viz. recept na konopno/bylinnou mast. My se ale zaměříme jen na výrobu základní konopné mastičky, která je mimo jiné základem i pro mastičky s přidáním bylinek.

Ingredience na výrobu základní konopné mastičky: 

 • 1kg lékařské vazelíny nebo vepřového sádla 
 • 0,75l sušených konopných listů a květenství 

V první řadě nutno zmínit, že vyšší množství květů konopí znamená, že v masti bude obsaženo i vyšší množství aktivních látek, které se v tuku rozpustí. Základem každé mastičky je vždy tuk. Pro konopné masti se používá jak vepřové sádlo, tak i lékařská vazelína, která je ale pro tyto účely daleko vhodnější. Lékařská vazelína má mnoho předností, jednou z nich je nejen dlouhá trvanlivost, ale i nenáročnost pokud jde o skladování – dostupná je v jakémkoli množství ve všech lékárnách.

Vazelínu si tedy dejte do hrnce a zahřejte ji na požadovanou teplotu – ta nesmí přesáhnout 80°C. Poté, co je vazelína zahřátá, přidejte i rozemnuté technické konopí, následně nechejte vařit minimálně 2 hodiny v tahu. Po dvou hodinách je vhodné nechat směs vychladnout a ponechat alespoň jeden týden na suchém a tmavém místě – do směsi je možné během vaření přidat i herbu (léčivá bylina). Po týdnu mast opět zahřejte na zhruba 80°C a opět nechejte vařit 2 hodiny – louhování se tak zopakuje ještě jednou. Následně mast opět nechejte odležet na dva až tři týdny, zahřátí poté opět zopakujte a nakonec přeceďte přes plátno.

Vložil Jak vyrobit mast z konopí | Tagged , , , | Zanechat komentář